Počasí za dva dny

Předpověď počasí na pozítří

Jak zítra za dva dny

Ptáte se, jak bude pozítří? Náš portál o počasí online Vám přináší předpovědi pro následující dny.

Chcete vědět jaké bude počasí pozítří? Prognóza počasí se zakládá na poznatcích fyzikálních zákonů. Jaké bude počasí pozítří se definuje pomocí atmosferického tlaku, teploty, vlhkosti či větru. Sledování těchto faktorů umožňují nejrůznější přístroje - např. barometr, teploměr, srážkoměr, anemometr a mnoho dalších.

Něco o historii předpovědi počasí

Již v roce 1649 si ve Francii díky prvním měřením mohli říci, jaké bude počasí pozítří. Meteorologická síť stanic byla vybudována v Toskánsku v roce 1652.

Moderní metody umožňují přepověď počasí vypočítat matematicky. Stanovit počasí na nejbližší dny lze s vysokou přesností.

Osoba vytvářející předpověď počasí se označuje jako synoptik. Vlastní synoptiky používají například jednotlivé stáje v soutěži Formule 1, kde může změna počasí značně ovlivnit závod. Při úspěšné předpovědi počasí pozítří se vychází z aktuálního počasí. Základní data lze získat pomocí meteorologické družice a meteoradaru.

Tři typy předpovědí nám snadno stanoví počasí pozítří

  • Numerická - Základ pro výpočet tvoří body pokrývající sledovanou oblast. Běžně se dá spočítat tlak, teplota, vlhkost, oblačnost i množství srážek.Slouží také jako podklad pro synoptickou předpověď.
  • Statistická - meteorologické prvky se vypočítají matematickou statistikou a teorií pravděpodobnosti.
  • Synoptická - sestavuje se za pomoci analýzy synoptických map na kterých je sledován vývoj atmosférického tlaku a postup fronty. Tento způsob určování počasí je považován za velmi subjektivní. Synoptici počasí určují na základě svých zkušeností.

Všeobecná předpověď počasí

Je určena pro širokou veřejnost. Informace o počasí pozítří se rozšiřuje sdělovacími prostředky jako jsou tv, rádio či internet. Informují nás o teplotě, oblačnosti, teplotách minimálních i maximálních a také o rychlosti a směru větru. Důležité jsou také rozptylové podmínky, tlakové tendence a druh srážek, pokud se vyskytnou.


Kategorie předpovědi počasí

Aktuální počasí ve městě

Partnerské odkazy

Hubnutí ve zdravém stylu.

Okamžitě peníze, které můžete využít na cokoli. Půjčka do hodiny je rychlím řešením pro získání půjčky.

Přes TV online můžete sledovat několik televizních pořadů online a zcela zdarma.

Věděli jste, že…

Důležité informace o počasí naleznete na serveru Idnes.

Velká pozornost je věnována předpovědi počasí, protože počasí ovlivňuje všechny lidské činnosti.

Předpovědi počasí a počasím obecně se zabývá meteorologie.

Důležité informace o počasí naleznete na serveru Idnes.

Teplotní rekordy

Nejchladnější počasí bylo zaznamenáno v Antarktidě dne 21. července 1983, byla zde naměřena teplota -89,2°C

Nejteplejší počasí bylo zaznamenáno v Libyi dne 13. září 1922, kdy zde naměřili teplotu přes 57,8°C

Teplotní rekord v ČR byl zaznamenáno v Praze dne 27. července 1983, bylo zde 40,2°C, naopak nejnižší teplota v ČR byla naměřena v Český Budějovicích roku 1929 s hodnotou -42,2°C.